Květen 2013

Čarodějky

11. května 2013 v 20:07 | Eliška Bendová
Mnoho lidí si myslí, že čarodějky neexistují, protože nemají představu jak vypadá moderní čarodějka a zastávají názoru, který pak vnucují svým dětem, že jsou to jen výplody jejich fantazie, a že existují jen v pohádkách. A já, jakožto právoplatná čarodějka řádně přijatá do řádu, vám nás a naší činnost chci přiblížit. Nejlepší by asi bylo kdybych vám řekla něco o naší minulosti.

Naše činnost a existence byla od středověku odsuzována, ale jen kvůli čarodějkám, které neuměly své síly používat a páchali škodu, kterou nedělaly schválně, a také čarodějky, které sice síly používat uměly, ale páchali jimi zlo. Díky těmto čarodějkám jsme byly ve středověku pronásledovány a následně upalovány. I když si lidé, kteří nás upalovali mysleli, že umíme zmizet ze šibenice, tak i přesto, že jsme to uměly jsme zmizet nemohly, protože naše síly jsme musely dříve až do smrti tajit a své schopnosti a znalosti jsme předávaly jen potomkům, kteří měli předpoklady, že budou své síly používat jen pro dobro lidí a přírody. Tyto schopnosti neznali ani jejich partneři.
Dříve vznikaly spekulace, o tom, zda jsou čarodějky jen ženského pohlaví, a proto byly pronásledovány jen ženy, zatímco čarodějové, kteří se nejčastěji věnovali černé magii byli na svobodě a páchali škodu, kterou za ně odnesly mnohdy i nevinné ženy.
V pozdějších letech se na náš "druh" zapomělo a tak jsme mohli v poklidu žít po boku "obyčejných" lidí. Mnoho čarodějek však nechtělo své schopnosti tajit, tak začali nabízet věštecké služby, které přetrvávají dodnes.
Avšak se najdou lidé, kteří využívají důvěřivosti lidí a vydávají se za nás, předstírají čarodějnické a věštecké schopnosti a po té za tyto služby požadují peníze. Každá čarodějka která poskytuje věštecké služby však ví, že podle čarodějnického zákona nesmí za tyto služby nic požadovat, protože to není zaměstnání (výdělečná práce) a vše dělá z lásky k lidem a přírodě.

Další důležitou informací je, že se šichni, bez rozdílu pohlaví, funkce a poslání, nazýváme magiči. V následujících několika odstavcích Vám vysvětlím rozdíl mezi čarodějkou, čarodějnicí a kouzelnicí a pak také mezi čarodějem, kouzelníkem a mágem.

Lidé si velmi často pletou čarodějnici s čarodějkou, čarodějku s kouzelnicí, čarodějnici s kouzelnicí. A to samé i s magiči mužského pohlaví akorát, že ti se rozdělují na čaroděje, kouzelníky a mágy.Toto rozdělování se Vám bude zdát jednoduché, ale není tak jednoduché jak se Vám může zdát.

Láska

5. května 2013 v 21:44 | Kristýna Peňásová
1) Spousty tajemství,
záhad a nejasností,
nám život nadělí
už předem určené příděly.

R) Láska ta je temná
jako voda zaklená.
Láska je krásná,
jak lilie sedmilistá.

2) Překvapivý zvrat
ti život může změnit.
Slibný start a po něm pád,
nás však nemůže změnit.

R)

3) Každý den může vyjít jinak.
Radosti bývá po skrovnu,
hned se může stmívat,
ale láska nás vynese na hladinu.

Život

5. května 2013 v 21:18 | Kristýna Peňásová
1) Vzdát se nesmím,
důležitý úkol mám.
Objevovat vesmír,
chodím sem a tam.

R) Úkoly jsou přidělené,
životy jsou odloučené.
Nic však nepřestává,
ty žiješ dál v mých představách.

2) Vesmír je nekonečný,
my se však najdem.
Každý jsme jedinečný
a v tom se shodnem.

R)

3) Světlo naše pozhasíná,
naše láska však neumírá.
Nikdy nám nezhasne,
ale radosti jsou jen dočasné.

R)

Ztrácím

2. května 2013 v 22:18 | Kristýna Peňásová
Tento text a pár dalších, které vložím v nejbližší době napsala moje nejlepší kamarádka, díky které jsem se dostala ze své největší krize v životě. Díky Týno Usmívající se

Letím ani nevím kam
plány své zmařené mám.
Nevím co dělat dál,
a tak jen poslouchám.

R.: Ztrácím svou sílu,
ztrácím svůj cit.
Ztrácím svou víru
a s tím chuť žít.

Dále se toulám
tou temnou cestou.
Dále se zkouším
dostat se na zem zpět.

R.:

Pomocnou ruku ti dám
ať v tom nejsi sám.
Náš úkol jasný jest.

Neztratit svou sílu,
neztratit svůj cit.
Neztrati svou víru,
ani svou chuť žít.